3.Kapitola - Noční setkání + Velká sázka

2. května 2008 v 12:33 | Dark |  To mě nikdo nemá rád?
(27.1.2008 12:19)
Další kapitolka, tentokrát se dozvíte jaký Harry doopravdy je (samosebou, že jen v tomhle příběhu).
Tak si ji užijte.

Už přes týden se jen tak míjeli na chodbách. Někdy v tak úzkých, že do sebe jemně strčili, nebo se o sebe jen otřeli. Ale i při takových menších setkáních Ginny cítila, jakoby jí tělem projel elektrický proud. Přemáhala se, aby se za ním alespoň neotočila. Když ho neviděla, chodila jako tělo bez duše. Všichni to dávali za vinu tomu, že se s ní Harry rozešel. Ale ona měla jiný důvod. Důvod, který nikomu neřekla.
Každou noc musel obcházet celý hrad, byl primus. Nechtělo se mu do toho, proto celý hrad jen tak proběhl. Dnes to ale bylo jiné. Šel pomalu, se zrakem upřeným na špičky svých bot a s rukama v kapsách. Poslední dobou takhle chodíval často. Co komu udělal? Proč se mu musela zalíbit zrovna ONA? Byl zamyšlený, neviděl stín, který se k němu pomalu přibližoval. Jeho majitelka o Dracovi taky nevěděla. A jak už to tak bývá, za chvíli už byla slyšet jen tupá rána, dva výkřiky, a žuchnutí drobného dívčího těla o podlahu.
"Jau! Co blbneš?! A co tady vůbec děláš?" rozkřikl se Draco. Pak ale rozsvítil hůlkou pochodeň upevněnou na zdi a mírně se začervenal, když uviděl sedící rusovlásku na studené a vlhké zemi. Kdyby věděl, že je to ona, nekřičel by na ní...
"To co ty, nekoukám na cestu!" odsekla mu Ginny. Hned k ní napřáhl ruku, aby jí pomohl vstát. Ginny jí ale nechytila. Místo toho si na nohy pomohla sama a začala si oprašovat župan, který měla na sobě. Sluší jí to, co asi má pod tím župánkem? Zapřemýšlel Draco, ale hned ty myšlenky raději vyhnal z hlavy. Zíral na ní jako na svatý obrázek.
"Co na mě tak vejráš?" vyjela. Zadíval se jí do oříškových očí. Ty oči! Nenáviděli ho. Věděl to. Tenhle pohled moc dobře znal. Neušlo jí posměšné "Tss!" Chtěla ho obejít a vydat se svým směrem. Obešla ho, pokračovat v cestě se jí ale podařilo jen na chvíli. Draco se za ní otočil.
"Hej, Weasleyová!" rozběhl se za ní. Protočila oči a otočila se. Za pohled, jakým se na něj podívala, by se nemusel stydět ani sám Snape.
"Je mi úplně jedno kolik bodů odečteš Nebelvíru, ale nech mě na pokoji!" Draco se ale nenechal odradit.
"Já ti ale nechci odečíst body."
"Ne? A co chceš?" zasyčela jako had. Nevěděl, co má odpovědět. Proto se jen zašklebil. Chtěl se na ni jen tak dívat. Na její štíhlou postavu, vlnité, zázvorové vlasy a hnědě zbarvené oči. Zase jí "svlékal pohledem".
"Zkus fotku, vydrží dýl," vyjela na něj. To ho zase vtáhlo do reality. Chtěla zase odejít, ani tentokrát jí nenechal. Chytil jí za zápěstí. "Co to děláš?! Zbláznil ses?! To bolí, jau, pusť mě!" Nepustil. Přitáhl si ji blíž k tělu. "Nech mě být!!" Neposlechl jí, a místo toho aby jí pustil, sevřel jí ještě víc. Začala se všemožně kroutit, aby se mohla dostat z těch ocelově pevných, hebkých rukou. "Co si myslíš že děláš blbečku!" Začala se bát, ne toho, že jí něco udělá, ale toho, že to v jeho blízkosti už dál nevydrží, že se neovládne a políbí ho. Byl od ní už jen kousek. A z Ginny spadl všechen strach. Přestala se snažit dostat se z jeho sametově jemného sevření. Ať si s ní dělá co chce, už je jí to jedno. Vycítil, že vyhrál. Usmál se. Ale ne tím chladným, arogantním úsměvem. Spíš hřejivým, milým a laskavým... Kdyby se takhle usmíval pořád, pomyslela s Ginny. Ale nemusel by mě u toho držet jako v kleštích... Povolil sevření, ale jen trochu. Ginny místo toho, aby toho využila a utekla, zůstala stát. Držel její ruku. Stáli uprostřed liduprázdné chodby. I v jejích očích se něco změnilo. Udělala poslední krůček a on vzal její hlavu do dlaní. Už jen 10 centimetrů... už jen pět... už jen malinký kousíček...
"Co se to tu děje?! Pořádáte pyžamový večírek?!"
Jen pár metrů od nich stáli dva lidé v županech a s velkými kruhy pod očima.
Byl to Snape a McGonagalová.
"Myslel jsem, že dělám dobře, když jsem vás navrhl na post primuse, Malfoyi. Kdybych věděl, že toho budete zneužívat..."
"Měla jsem na vás jiný, lepší názor, slečno Weasleyová. Nebelvíru odečítám 50 bodů! A vyfasujete školní trest, samozřejmě, že ani pan Malfoy se z toho jen tak nevykroutí, mám pravdu, Severusi?" Snape se zatvářil jako když žvýká šťovík. Draco měl zasáhnout, když uviděl Weasleyovou venku z postele, ne se tu s ní začít líbat. Ale přece jenom, vždyť jí třeba zrovna chtěl vysvětlit, že tu nemá co dělat!
"Jelikož jste primus, myslím, že bych vám neměl ani strhávat body, ani dávat trest, ale -"
"Jestli ho Weasleyová dostane, tak já ho chci taky. Měl jsem jí zadržet a odečíst body, navrhnout trest, nebo něco, ale já to neudělal a začal jsem se tu s ní vybavovat. (Ginny si nesmírně oddychla, že neřekl pravdu... ) Bude to spravedlivé." Ginny vykulila oči. Spravedlnost? To že řekl Malfoy? TENHLE Malfoy? Vypadalo to, že Snape myslí na to samé. Ale vzpamatoval se.
"Dobrá, jak myslíte. Zítra v osm hodin večer v mém kabinetu. Ano, Weasleyová, oba najednou." Snape odkráčel a v černém rozevlátén županu vypadal ještě víc jako přerostlý netopír.
McGonagalová doprovodila Ginny před portrét Baculaté dámy. Hned jak vešla, zamířila do dívčích ložnic, ke své posteli. Lehla si a za necelých pět minut usnula s tím nepříjemným a vtíravým pocitem v žaludku.
O několik pater níž, skryti před zraky hlídkujících učitelů, se hádala další dvojice. Slavný Harry Potter a jeho dočasné pobavení, Cho Changová.
"To už radši budu chodit s Parkinsonovou než s tebou!"
"Ta by musela být blbá aby ti na ty tvoji triky skočila!!"
"Chceš se snad se mnou vsadit?!" zablýsklo se mu ve smaragdových očích. Cho okamžitě zareagovala.
"Dobře, když jí do měsíce nedostaneš do postele, prohrál jsi. Všem vyzvoním jakej jsi hajzl. Že jsi nechal jak Weasleyovou, tak mě a že chceš přefiknout všechny holky z vyšších ročníků. Že nejsi ten úžasný a šlechetný, ale že jsi jako Ten, jehož jméno - "
"Pořád se bojíš to vyslovit? Páni, jak já se s tebou mohl zahazovat!" skočil jí do řeči. "A co když vyhraju?" Cho zapřemýšlela.
"Když vyhraješ... Domluvím ti rande s každou, na kterou si ukážeš."
"S úplně každou?"
"S úplně každou." Vysoko nasazená laťka. Ale ani jeden nechtěl ustoupit.
"Platí." Podali si ruce a Harry si jí naposledy přitáhl k sobě. "Ale byla jsi dobrá." Políbil jí na čelo a s neveselým úšklebkem se vrátil do své ložnice.

Komentáře

[1]Kleo - SB, web, 27.1.2008 12:38
Mno a pokračovanie je kde? Ja chcem pokračkoo! :)
Pottera vykastrovať! Changovú obesiť a Draca s Ginny zamknúť v opustenej triede:P júú.. Chceme pokračkooo :)
[2]Teerkaa, mail, web, 27.1.2008 12:45
Děkuju ti Kleo, díky tobě jsem se zase po dlouhé době upřímě zasmála! :D Neboj, pokráčko bude brzo, už se na tom pracuje. ;)
[3]carly, web, 27.1.2008 13:27
to bylo super.....rychle pokráčko...tohle bych do Harryho neřekla i když ho nesnášim :)
[4]Zoe, web, 27.1.2008 16:37
dobrééé....keď myslíš tie obrázky,tak na photobucket.com alebo na deviantart.com.....
[5]Paige, web, 27.1.2008 17:32
Teda musím říct, že jak jsem četla ten konec, myslela jsem, že snad špatně vidím...Harry a přefiknout všechny holky z vyšších ročníků??? To mi k němu teda fakt nesedí, ale svým způsobem je to originální:)))
Tohle zjevně nenapadlo jen tak někoho....ale jinak pěkný, píšeš dost barvitě, ty Ginnyiny pocity a tak....se mi líbily
Ale musím tě "pokárat" za 'ke své postely'...já vim, že je to jen překlep, ale na to jsem tak trochu hálkivá, teda bez urážky samozřejmě:)
Ps: Nechceš spřátelit?
[6]šarlot, web, 27.1.2008 17:43
No vypadá to dost zajímavě, myslím, že se s každou kapitolou dost zlepšuješ! jsem zvědavá co vykoumáš na další kapču!
[7]Ginny, 27.1.2008 18:31
téééda, to ej super! Soufám,že další bude co nejdřív, takhle kapitola se ti fakt povedla!!
až bude další, tak zase písni,
[8]Zuzik, mail, web, 27.1.2008 18:37
ahojky soutěž o nej blog začala schánej hlasky pa zuzka http://pink-zuzu.blog.cz
[9]Ginny, 27.1.2008 19:20
S Kleou souhlasím!!
Pottera zabít! Chrangovou nechat na pospas Ixovi ze smrtijedama, a Ginny s Dracem zamknout! Jo,jo!!
[10]Iva, web, 27.1.2008 22:26
skvělá povídka moc se mi líbí už se těšim na pokráčko
[11]luckily, web, 20.4.2008 11:24
skvělá kapča!!! a ten Harry je teda pěknej debil!! ale jinak mooocky hezké a jak se zachoval Dráček..:))) chjo..:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 weruška weruška | Web | 25. července 2008 v 21:52 | Reagovat

krásný...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama