5.Kapitola - Trest

2. května 2008 v 12:49 | Dark |  To mě nikdo nemá rád?
(1.2.2008 15:19)
Tahle kapitola je tak trochu o ničem, ale nemohla jsem odolat, musela jsem tam dát pár hlášek, které používám na své milované spolužáky :D ♥ takže bude brzo dlaší, asi zítra, nebo pozítří. Tak se hezky bavte. :D


Všichni čtyři se sešli před Snapeovým kabinetem přesně za pět minut osm.
"TY?!" vykřikli všichni najednou, každý se ovšem díval na někoho jiného. První kdo se rozesmál byla Ginny.
"Malfoye jsem čekala, ale tebe ne, Pottere..." zdůraznila poslední slovo s úšklebkem ve tváři. "Zase tě nachytali někde, kde nemáš co dělat? Počítám, že s tebou byla i nějaká holka..."
"Na to samý se můžu ptát i já, nemyslíš?" oplatil jí to Potter a propaloval jí přitom pohledem.
"Ó, pozor, velký a slavný pan Potter a jeho do ostra nabroušený humor... Bacha, Pansy, ať se nepořežeš." Dva páry očí, ve kterých se rázem objevily blesky, se od sebe nenávistně vpíjely. Vlastně... čtyři. Ginny versus Harry, Draco versus Pansy. Všichni čtyři zapomněli proč tu vůbec jsou. Dokud se neotevřeli dveře a nevykoukla z nich hlava všemi nenáviděného profesora.
"Ale, ale... hříšníci se dostavili. Vypadáte jako byste se chtěli navzájem zabít, takže raději přejdu k věci. Všichni jděte do učebny lektvarů, kde vám sdělím informace o průběhu vašeho trestu, HNED." Všichni, jako pokorní služebníci, zamířili do učebny. Ginny automaticky zamířila do zadních lavic. Když však viděla, že Harry skládá svoje tělo na židli, kde obvykle sedí ona, znechuceně zamířila až dopředu před katedru.
"Utvořte dvojice. Takové, abyste se navzájem nepozabíjeli, dost nerad bych se pak prodíral tou hromadou papírů." Jiná možnost, než páry Ginny a Draco, Harry a Pansy, se nenaskytala. Proto Draco zamířil směr - Ginny. Posadil se vedle ní a jeho tvář mírně zrůžověla. Čím to? pomyslela si Ginny. Pansy ostýchavě zamířila k Harrymu.
"Usadíte se už, slečno Parkinsonová, nebo budete celou dobu jen stát? No sláva. Takže. Vaším úkolem bude... Neruším vás, pane Malfoyi?" Malfoy byl právě zabrán do sledování Ginnyiných zázvorových vlasů. Uvědomovala si to, ale nechtěla ho rušit, v tak milé činnosti... "Věřím, že na slečnu Weasleyovou je hezčí pohled, ale nemohl byste mi věnovat alespoň špetku pozornosti?"
"To, že vás nevnímám neznamená, že vás neposlouchám," vyletělo z nakvašeného Draca dřív, než se stačil zarazit. Ginny se otřásala potlačovaným smíchem.
"Prosím?" zeptal se nevěřícně Snape. "Mám takový pocit, že jsem špatně slyšel. Říkal jste něco, Malfoyi?"
"Ne, myslím, že ne, pane..." snažil se vykroutit z nepříjemností Draco.
"To jsem rád. Tak, jak už jsem říkal, vašim úkolem bude namíchat lektvar proti chřipce, madame Pomfreyové už pomalu ale jistě v tomto chřipkovém období dochází. Ano, myslím ten, po kterém se kouří z uší. Účinky ozkoušíte samy na sobě. Proto vám doporučuji se na to plně soustředit. Tak, můžete začít." A odporoučel se zpět do svého kabinetu.
Trest to nebyl špatný, lektvar proti chřipce byl velmi jednoduchý. Až na to, že to trvalo dlouho. Po hodině všichni mlčky seděli na svých místech a čekali, až se lektvar důkladně povaří. Draco se začínal nudit.
"Co kdybychom to vaření trochu popohnali?" otočil se na Ginny.
"Hmmm, nech mě přemýšlet... NE," odpověděla mu rázně.
"A nebylo by to náhodou rychlejší?"
"A nejsi náhodou praštěnej?"
"Jak myslíš... Ale až nudou usneš a tvoje krásná a chytrá hlavička tady bouchne o stůl a ty začneš chrápat, neříkej mi, že jsem tě nevaroval."
"Jo, díky, beru to jako kompliment, až na to, že JÁ NECHRÁPU." Chvíli pokračovali v přátelské vyměně názoru až už to Ginny přestalo bavit.
"Co mám ksakru udělat proto, abys zavřel tu svoji ukecanou hubu?"
"Nech mě to vaření trochu popohnat," zaprosil jako malé děcko. Ginny se rozesmála. "No ták, hezky prosím smutně koukám, vždyť se tady unudíme."
"Už to ani popohánět nemusíte, pane Malfoyi. Řekl bych, že váš lektvar už je hotov." Draco mírně nadskočil, když se za ním ozval Snapeův hlas. "Nemyslím, že ze mě jde takový strach, abyste ze mě dostával takové šoky pokaždé když se někde nečekaně objevím," řekl, mírně nakvašený z Dracovi reakce.
"Hádal bych se..." zamumlal Draco. To už Ginny nevydržela a vyprskla smíchy.
"Je tu něco k smíchu, Weasleyová? Podělte se s námi o vaše zajisté velmi vtipné zážitky, rádi se taky pobavíme..." Ginny se chtěla ospravedlnit, ale přerušila jí hrozná rána ze zadních lavic. Pak už jen viděla, jak se Harry a Pansy snaží dostat z té záplavy kouře, která se u nich objevila.
"POTTERE! TO NEZVLÁDNETE ANI TAK PRIMITIVNÍ VĚC JAKO IMUNITNÍ LEKTVAR?! Co jsem komu proboha udělal?! Parkinsonová, vy už můžete jít! Malfoyi, Weasleyová, vy také, ale VY Pottere, to tu hezky uklidíte, a to pod mým dohledem!!" Harry se ani nesnažil vysvětlit, že to nebyla jeho chyba, ale Pansyina. Chtěl ze sebe udělat gentlemana a vzít to na sebe. Pansy se ale rozhodla, že se práskne. Než však stačila říct jediné slovo, Harry jí zakryl ústa dlaní a jen zašeptal.
"To nic, já to uklidím. Nezapomeň, zítra v osm..."
"POTTERE!!!"
...

Komentáře :

(Z dřívějšího webu)
[1]Nera, web, 1.2.2008 15:26
Bože! haha první koment! nj, když sem taky byla hned informovaná!!! už se nemůžu dočkat další kapči! pohni si pls!!!!

[2]°E-w-a°, web, 1.2.2008 18:13

Nechceš se u mě přihlásit do SONC?
Rubrika
-> Jiné soutěže
[3]Kleo - SB, web, 1.2.2008 18:13
Mňa picne. ja nie som prvá?? A mňa picne ešte viac!
Ja som tajne dúfama že sa to zvrhne na nejaký group!:( chápeš.. Draco+Ginny+Pansy+... ehm.. Pot.... SNAPE!!! Chápeš?:P
To by bolo good:)
Mno ale koniec predstavám.. :) Toto bola SUPER kapitolka.. Dokonca som tam ani akcičku nepotrebovala a aj tak to bolo upe fajne:) Ja som sa tááák bavila na tých Dracových odjeboch Snapa.. xDD
[4]Kleo - SB, web, 1.2.2008 18:39
Jasné jasnéé.. Pohoda:D Už sa teším normálne že aj na tú jednorázovku:D
samo sebou že aj na ďalšiu, tentorez akčnú kapitolku! Joo!! :) Nedala bys ju sem už dnééés? *angel face*
[5]Kleo - SB, web, 1.2.2008 20:20
heh.. nejspíš... no tak teda vďaka:D Mne tá chvíľa bez poviedky práveže ublíži:D
[6]Kleo - SB, web, 1.2.2008 22:15
No jasnéé.. Neprežijem!!:D
[7]luckily, web, 20.4.2008 11:37
skvělé.... líbila se mi věta, jak Dráček říkal, že smutně kouká!!!:)))) to bylo dobré..:)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 weruška weruška | Web | 25. července 2008 v 21:58 | Reagovat

moc pěkný..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama