6.Kapitola - To, co zbylo ze studia mudlů

3. května 2008 v 12:45 | Dark |  Mezi řádky...
(20.4.2008 17:53)
Konečně další kapitola, ke které mě hrubě dokopala Jasane! :D Takže je věnovaná jí :-*
(Jo a za spoždění děkujte mojí úžasné fyzikářce, Martě Kubátové - zasvěcené osoby ví, o co jde xD Pro nezasvěcené - Archimedův zákon, hydrostatická tlaková síla, vztlaková síla a další životně důležité věci spojené s fyzikou xD)

"Do háje," ulevila si Eli při pohledu na středeční rozvrh. "První hodina - Stugium mudlů. Takže hned první hodinu ta kráva Carrowová," stěžovala si potichu Lence, která si rozčesávala vlasy. Obě byly ve svojí ložnici a připravovali se na vyučování.
"Buď ráda, že to není ten vůl Carrow," pokrčila rameny Lenka a dál rozčesávala svoje dlouhé černé vlasy. Konečně se podívala do zrcadla na svůj konečný look a otočila se k Eli. "Víš co se říká - Vrána k vráně..."
"Cože že?"
"Jak, cože že?"
"No cože že jsi říkala?
"Cože?"
"No vrána k vráně?"
"Cože že?" Pokojem se rozlehl výbuch smíchu. Eli se rozplácla na postel, na které seděla a Lenka s ukrutnou křečí ze smíchu se skácela vedle ní. Po pěti minutách už byli konečně schopny mluvit.
"Tak... Co si to říkala s těma vránama?" Lenka znovu vybuchla, když si vzpomněla na jejich vážnou debatu.
"Říká se, že : Vrána k vráně sedá, chápeš?" Eli zvedla pravé obočí. "Vůl a kráva!" připomněla jí Lenka. Eli zvedla i druhé. "Carrow a Carrowová, vole!" rozesmála se Lenka.
"Aha!" pochopila Eli a taky se rozesmála. "Hej, musíme jít, nebo přijdeme pozdě," zachraptěla mezi záchvaty Eli při pohledu na hodinky. Když se obě uklidnily a zkontrolovaly svůj vzhled v zrcadle, což se neobešlo bez šťouchání kdo se podívá první, rozeběhli se na to, co jim zbývalo ze Studia mudlů...
Učebnou se rozléhal pisklavý hlas Allecty Carrowové.
"Vaše práce byly otřesné! Skoro samá T! Nevím jak někdo může napsat, že mudlové jsou prospěšní kouzelnickému světu, že Dawsonová?!"
"A jsme snad my prospěšní mudlům?" odsekla Eli zrovna ve chvíli, kdy se otevřely dveře učebny. V nich stál, jako přerostlý netopýr, Severus Snape.
"Snape?" vypískla Allecta.
"Klidně vyučujte dál, jdu se jen podívat na průběh vaší hodiny a na úroveň vašeho vyučování. Mimochodem, když vejde ředitel, nebo jakýkoli jiný zaměstnanec školy, žáci povstanou." Přejel pohledem celou třídu. Všichni rázem vstali, až na...
"Pro vás to platí také, slečno Dawsonová."
"Jsme ve svobodné zemi, nebudu se podřizovat zrovna vašim rozkazům," oznámila mu suveréně a prohlížela si svoje nehty.
"Ty...!" vypískla Carrowová a namířila na ni hůlku. Za chvíli se už Eli svíjela v bolestné křeči.
"DOST!" zahřímal Snape a rychle zakryl svoje obavy. "Myslím, že už to slečna Dawsonová chápe, mám pravdu?" Eli se sebrala z podlahy a vzdorně se mu podívala do očí. Neřekla však ani slovo.
Snape se posadil do zadní lavice. "Sedněte si!" přikázal příkře. Eli chvíli zůstala provokativně stát, pak se ale také posadila.
"No, co jsem to říkala..." zamyslela se Carrowová. "Ah! Už vím, ano. Vaše písemné práce. Dopadly hrozně! Dawsonová - Pro vás by měli vymyslet speciální stupnici!" Podala jí kus papíru, kde bylo v dolním rohu obrovským rudým písmem napsáno : KRÁVA.
"Kráva? Ou, paní profesorko, vy jste se mi sem sice podepsala, ale nenapsala jste mi známku," řekla sladce Eli a ukázala na nápis. Celá třída vybuchla neovladatelným smíchem. Dokonce i Snape
podezřele zakašlal.
"TICHO!" Celá třída zmlkla a se strachem pozorovala profesorku. "Mám vás plné zuby! Vypadněte z téhle třídy!" rozkřikla se a malou tlustou ručkou ukázala na dubové dveře učebny.
"Také vám přeji krásný zbytek dne, nashle!" vzala svoji brašnu, posměšně se uklonila směrem ke Snapeovi a baletním krokem odtančila z učebny. Ještě zaslechla další výbuch smíchu a Carrowové pisklavé "Ticho!". Vyšla na slunné školní pozemky a sedla si k jezeru do trávy. Nikdo tam nebyl. Všichni se tlačili ve třídách a poslouchali všechny ty bláboly, co jim do hlavy hustila ta banda Smrtijedů, co obsadila školu. Už tu zbylo jen pár správných učitelů. McGonagallová, Kratiknot, Křiklan...
Pozorovala vlny na jezeře a myslí se vracela ke Snapeově předstíranému zakašlání. Zakrýval smích? Určitě. Sluneční paprsky ji šimraly ve tváři a ona spokojeně zavřela oční víčka. Když je otevřela, něco jí bránilo ve výhledu na oblohu. Temná silueta, sklánějící se těsně nad ní.
"Mohla jste být slušnější," zašeptal s teď už nepokrytým smíchem Snape.
"A proč bych měla? Chovám se k lidem tak, jako oni ke mně, což mi připomíná..." chytla ho kolem krku a přitáhla si ho ke svým rtům. Klečel nad ní a ona ho divoce a svůdně líbala. Vpíjela se do jeho rtů a dala do tohohle polibku všechny pocity, které v sobě dusila. Pak se od něj rychle odlepila, odstrčila ho od svých rtů a na tváři mu na památk unechala obtisk svojí dlaně.
"Au! Za co?" zeptal se Snape mnujíce si svou tvář.
"Vlastě ani nevím," pokrčila ramena Eli a také si klekla. "Ale takhle nějak se cítím já, když jsem s vámi." Líbla ho na čelo, sebrala svoji školní brašnu z trávy a nechala Snapea sedět v trávě jenom se svými myšlenkami. Klečel v trávě s rukou na tváři a přemýšlel o jejích slovech.
"Konec vyučování, díky bohu!" hekala Lenka, když po boku Eli stoupala do schodů k Nebelvírské společence. Svalila se do křesla, ale hned se z něj vymrštila - Na někoho si sedla.
"Ježiš, Neville, sory, sem tě neviděla," uchechtla se unaveně a sedla si naproti němu.
"To je dobrý, mě si nikdo moc nevšímá," oznámil ironicky Neville a mnul si břicho. "Vlastě tady na vás celou dobu čekám. Dívaly jste se poslední dobou na mince?" Eli a Lenka zavrtěly hlavou a zasloužily si tím Nevillův káravý pohled. Eli sáhla do kapsy a vyndala malou minci.
Nepříjemně jí palila do kůže na prstech a rudě se na ni skvělo několik čísel.
"Už zítra? Hurá!" výskla Eli.
"Co už zítra? Ty jo lidi já jsem nějak mimo, může mi někdo vysvětlit, o co de?"
"Zítra je schůzka BA," oznámil jí šeptem Neville a jak se k ní nakláněl, bouchl svým čelem do jejího. "Ou, promiň..."
"OK, OK, beru to jako odplatu za dnešek, ale jindy už to nedělej, jasný?!" usmála se Lenka a dál si prohlížela minci.Za chvíli se ozvala Eli zamyšleně.
"Víte, něco mě napadlo..."
"Vážně?! Neville scháněj bílý praporky!" křikla předstíraně naléhavým hlasem Lenka.
"Ne, já to myslím vážně," utrousila Eli a sledovala Nevillův záchvat smíchu. "Měli bychom o sobě dát vědět i lidem mimo Bradavice."
"Jo a to jako máme po víkendech chodit od domu k domu a rozdávat letáčky?" zeptala se nedůvěřivým tónem Lenka.
"Ne, myslím něco lepšího, něco jako... Televize, nebo..."
"A co rádio?" napadlo Lenku.
"To není vůbec špatnej nápad," zamyslil se Neville. Dám vědět členům Řádu."
"Členům čeho?" ozvaly se nechápavě Lenka a Eli unisimo.
"Vy nevíte o Fénixově řádu? Bože, co já vám ještě všechno neřek... No, všechno se dozvíte, když zítra dorazíte. Musím ještě do knihovny, zatím ahoj!" zamával holkám a zmizel v otvoru v portrétu.
"Vypadá to, že toho nevíme ještě spoustu, holka," poplácala Lenka po zádech Eli a obě propukly v hlasitý smích.

Komentáře :

(Z dřívějšího webu)
[1]Jasane alias Fríťa(Alias Lenka Sonorsová), mail, web, 20.4.2008 18:41
xD ty kokso.. Milouši to se ti povedlo!xDxD Takový hlody:D:D:D Super kapitola...xD Vážně upe skvělá :-* Jo a cu dalšííí zlato.
Kdy přijdeš na icq? Už je mi smutno xD:-*
[2]xxx, 20.4.2008 20:39
jj to znam prave jsem celej vikend prosedela nad fyzikou
[3]luckily, web, 20.4.2008 21:21
no prostě báááječné!!!! tahle povídka se mi začíná líbit čííím dáááál tííím vííííc...:)))))
jen tak dál....
Jo a nechtěla byses spřátelit?? Tvoje povídky se mi totiž strašně mooooc líbí...:))
[4]H6a, 21.4.2008 10:58
jůůů hezkýýý ... kdy bude další ???
[5]Ellus©hka, web, 21.4.2008 12:10
To je dobrýý :D
[6]Nera, web, 22.4.2008 16:36
super teerkoo, těším se na další, jo a doufám, že se na mě ještě furt nezlobíš?! *smutně kouká na obrazovku starého monitoru*
[7]Carol25, mail, web, 22.4.2008 20:55
Super! A to s tim Snapem! Áááá bože to je prostě užasné!!:o)
[8]HaPpY_G!Rl <3 [ tvoje real kámoška =o* ], web, 23.4.2008 16:15
no tak já sem tam jela taky hlavně pro to že mě hip hop baví a když je tam D tak je to další plus =P..
[9]Any, web, 23.4.2008 18:21
krása teerkoo moc se mi tahle povídka líbí :-D zaujala mě
ps: nechceš se spřátelit, ale nejdřív se radši podívej an můj blog :-D
[10]Arriel, web, 26.4.2008 15:08
No,dobelhala jsem se ke kometu :D Takže,tahle povídka je senzační! :D Je vážně dobře originální a Severuse je mi líto :-( Vlastně je mi líto i Eli,která to nemá lehké :-) Tahle povídka je prostě senzační.....už nwm co víc napsat :D Vážně super :-)
[11]maghdulla, 27.4.2008 21:42
uuuplne klasna kapitolka, plosim rychle napis dalsi jinak se asi zblaznim.mas upe uzasnej blog a ete lepsi povidky.=o))

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 weruška weruška | Web | 26. července 2008 v 10:21 | Reagovat

krásný.. fakt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama