Prolog - "Nenávist vs. Láska"

3. května 2008 v 13:02 | Dark |  Nenávist vs. Láska
(3.2.2008 11:07)
Tááákže přátelé, máte tu prolog k mojí společné povídce s Nerou , psala jsem ho já a první kapitolu napíše právě Nera. No, já už vám do toho nebudu kecat, hezké čtení :)

"Musíš se k nám přidat Draco, a musíš pokračovat v mém rodu!" ozýval se sídlem Malfoyů děsivý hlas Dracova otce.
"A nenapadlo tě někdy, že se k vám přidat NECHCI?! Že nechci být jeho další loutka?! Že nechci ohrozit matku a ani svoji budoucí rodinu?! Že nechci, aby moji synové a dcery zažili ty roky utrpení, jako já?!"
"Utrpení?! Utrpení?! O čem to mluvíš, měl jsi vždycky to co jsi chtěl...!!"
"A měl jsem lásku?! Dopřával jsi mi otcovskou lásku, jako ji dopřává každý normální muž, svému normálnímu synovi?! Měl jsem možná všechno, ale ne LÁSKU!!"
"Tsss! Láska?! Fuj! Stává se z tebe slaboch, Draco, a já slabochy nemám rád!"
"Tak mě vyžeň! Alespoň budu žít jako každý jiný kluk ve svých sedmnácti letech! Nebudu mít na svém levém předloktí to hrozný znamení, nebudu mít žádného pána, sice ani otce, ale budu normálně ŽÍT!! Já k němu nechci, a ty mě nepřinutíš! Muč mě, vyhrožuj mi smrtí... ale já se k vám NEPŘIDÁM!"
"JAK SE OPOVAŽUJEŠ TOHLE ŘÍCT?! Já se tě nebudu ptát, za chvíli příjde Pán zla osobně, a OSOBNĚ ti na předloktí vypálí Znamení!!"
"V tom případě sbohem otče!" práskl za sebou dveřmi a jeho jinak až smrtelně bledá tvář teď byla zrudlá vztekem. Jak si mohl dovolit... jak se opovážil... jaké k tomu má právo... Odjede do Bradavic vystudovat poslední, sedmý ročník. Třeba si bude na studium nějak přivydělávat v Prasinkách, nebo by mohl pomáhat madame Pomfreyové na ošetřovně, lektvary ovládá dobře... Ale rozhodně se nepřidá k tomu...k tomu... Jak si to sakra představuje?! Že se zřekne běžného života a bude dělat poskoka jemu?! Je plnoletý a má právo se rozhodovat za sebe. Hned teď se sbalí, přemístí se do Prasinek, odtamtud dojde do Bradavic a na ty dva týdny, než začne škola, poprosí Brumbála o nocleh. Vrazil do svých komnat a zpod postele vytáhl svůj Bradavický kufr. Naházel do něj všechno potřebné: oblečení, hygienické potřeby, svoje našetřené peníze, učebnice... Chtěl si tam přidat ještě fotoalbum, které měl vázané v kožených deskách. Nejdřív ale vyndal a roztrhal ty fotografie, na kterých byl s otcem.
Nenáviděl ho. Ohrožoval jak svůj život, tak život Draca a jeho matky. Byl to sobec.
S kufrem v ruce už mířil ke dvěřím, když se zarazil. Bude muset napsat dopis matce. Proto se vrátil ke svému dubovému stolu, popadl uhlově černý brk, pergamen, na kterém byl v pravém horním rohu erb Malfoyů a dal se do psaní.
Matko,
chci abys věděla, že tě mám moc rád. Snažila ses mi ty roky věznění v tomhle chladném hradu alespoň trochu zpříjemnit. Nechci tě opustit, ale musím. S jeho temnou duší to tu už déle nevydžím. Nechci se k nim přidat, radši budu žít jako psanec. Dostuduji a vydám se svou vlastní cestou. Cestou, kterou si sám zvolím. Prosím, neplač pro mě. Já se pro tebe jednoho dne vrátím. Pomstím se mu.
S láskou
Tvůj Draco
Dopis položil na svou postel. Naposledy se rozhlédl po svém pokoji, sladěném ve stříbrné, zelené a černé barvě. Bože, jak to tu nenáviděl. Popadl kufr, vyšel před branu domu a odtamtud se s hlasitým Prásk! Přemístil. Trochu se zapotácel. Nakonec ale získal ztracenou rovnováhu a hrdým, sebevědomým krokem se vydal směrem k hradu, který tak důverně znal.

Komentáře :

(Z dřívějšího webu)
[1]Tarantule, web, 3.2.2008 13:54
tak tohle je dobrý úvod :)
[2]K&nicka, web, 3.2.2008 13:56
jj jsou povedený ty blendy
[3]Kleo - SB, web, 3.2.2008 14:04
Mno.. Ja.. Nejak ma to neupútalo... Nemám Luciusa v láske.
Sorry. Možno ma napadne čo napísať do komentára zmysluplné, ale teraz nejako neviem čo.. :(
[4]Linda, 7.2.2008 15:25
Hezké
[5]luckily, web, 20.4.2008 12:59
hezké!!!! páni Draco se nechce přidat ke staroušovi Voldymu!! tak to je hustý!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 weruška weruška | Web | 26. července 2008 v 11:01 | Reagovat

začíná to dobře ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama